ОБЕЛЕЖАВАЊЕ КРАГУЈЕВАЧКОГ ОКТОБРА Featured

Као и претходних година,ученици наше школе са професорком историје Верицом Несторовић посвећују један јавни час сећању на страдале ученике и наставнике у Крагујевцу током Другог светског рата.

Дан сећања на српске жртве у Другом светском рату, 21. октобар обележава се, већ традиционално, тако што ученици четвртог разреда организују и одрже јавни час у знак сећања на највећу одмазду у Другом светском рату у Србији, коју су нацистичке снаге спровеле у Крагујевцу 21. октобра 1941. године у Крагујевцу. Тада је стрељано преко 3.000 грађана, међу којима и 230 ученика крагујевачке Гимназије.

Сваке године ученици бирају мотив под којим раде јавни час. Претходни је био под називом „Само да рата не буде“.

Ове године, 20. октобра 2017.    реализован је јавни час који је имао тему под називом „Дај нам сунца!“ Ученици четвртог разреда су приредили емотиван и едукативан школски час које су присуствовали сви ученици и наставници.